Minergate Forum

Forum of the best Mining Pool ever.

Türkçe forum

If you didn't find your language on the Forum's main page, you can create subforums and add topics in your language here.

Moderators: ikanunaki, Janika, JaneMurphy, Ar1k88, Dossis, tykari

ahmetates
Posts: 1
Joined: Wed Mar 29, 2017 8:53 pm

Türkçe forum

Postby ahmetates » Wed Mar 29, 2017 8:56 pm

selam arkadaşlar konu altına kendi kullanmış olduğunuz ekran kartları ve işlemcilerin, performanslarını mining yaptığınız altcoin ile birlikte yazarsanız sizlerin deneyimlerinden hep beraber faydalanalım. şimdiden teşekkürler.

GknAkk
Posts: 2
Joined: Wed Apr 12, 2017 12:03 pm

Re: Türkçe forum

Postby GknAkk » Wed Apr 12, 2017 12:11 pm

Şimdilik test ediyorum,Smart mode veya bazen manuel mod da.Aynı anda 4-5 makina kullanıyorum.Kimisinde nvidia ekran kartı var.Bir iki makina da sadece core2duo eski işlemci kullanıyorum.
Dediğim gibi sadece Test.
Bazı youtube videolarında (bizim Türkiyedeki) Yıllardır bu işde tecrübeleri olduğunu söyleyen arkadaşlar.Artık madencilikle kazanmanın bittiğini.Maliyetletrin çok olduğunu söylemeleri üzerine test yapıyorum.Bu arkadaşlar altcoin lerde bile kazıma yapılamıyacak kadar masraflı ve kendini kurtarmadığını söylemeleri ,bunu bir takım hesaplamalarla ispat etmeleri-veya etmeye çalışmaları güzel.Fakat kendi aralarında sohbet içeren videolarda ,altcoin ile kazımanın dahi çok yüksek maliyetlerde olduğunu söyleyen bu arkadaşların s9 ile farm kurduklarını anlayınca,neden acaba diye insan merak ediyor..
"Siz yapamazsınız ,biz yaparız mı? nedir problem anlamadım?"
En güzeli kendi testimizi oluşturmak ve sonuç almak

GknAkk
Posts: 2
Joined: Wed Apr 12, 2017 12:03 pm

Re: Türkçe forum

Postby GknAkk » Wed Apr 12, 2017 12:34 pm

Farklı makinalarla test yapıyorum şu an.
Core 2 Duo
İ5 6.nesil
i5 4.nesil
Ati R480
Nvidia Gt 670
Nvidia Quadro fx 3800
İntel Gma gibi...

Benim maksadım youtube videolarında ,altcoin madenciliği dahi Türkiyede yapılamaz masraflar çok fazla diyen arkadaşların haklı olup olmadığını görmek.Bunu söyleyen arkadaşlar ,bazı kendi aralarında sohbet ettiği videolarda s9 ile farm kurmaları da epey ilginç.Özellikle s9 'u "bakın test edelim kendi maliyetini bile kurtarmıyor" dedikten sonra bunları görünce... Biraz şüphe düştü içime...Neden olmasın ?veya neden olmaz?...
Bazı arkadaşlarda minergate asla kazandırmaz boşuna uğraşmayın demei de ilginç.Galiba bu arkadaşlar bir seferde 10-15 bin dolar kazanmayı hedefliyorlar..
Ben ispat olmadan herhangi bir sonuca varmam..Kendim test ettikten sonra göreceğim..

valandil
Posts: 1
Joined: Tue Jun 20, 2017 4:18 pm

Re: Türkçe forum

Postby valandil » Tue Jun 20, 2017 4:19 pm

arkadaşlar dash coin çıkartim bniraz bakim sistemi biraz denemiş olurum dedim ama çıkarttığım dash coinleri kendi cüzdanıma atamıyroum servis şuan kullanılamıyor diyor hayırdır sizdede böyle bi sorun varmı geççici mi yoksa site kapanıcakmı bilgisi olan ?


Return to “Other Forums”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron